Main menu

Čaj z divokého ibišku

Čaj z divokého ibišku

Čaj z divokého ibišku

Uslyšíte-li slovo ibišek, bude vám zřejmě mysl našeptávat, že se jedná o pokojovou rostlinu. Avšak již méně lidí ví, že se z tzv. Hibiscus sabdariffa odrůdy květů ibišku dá připravit lahodný čaj velmi prospěšný vašemu tělu. Dá se pít za tepla i za studena a jeho sytě červená barva vám bude připomínat víno. Čaj z divokého ibišku má velmi příjemnou, jemně kyselkavou chuť. Pokud preferujete sladký čaj, jednoduše jej dochuťte medem. Není divu, že nápoj z divokého ibišku je velmi populární ve Střední Asii, Střední Americe, západní a severní Africe, Karibiku i Thajsku. Ibišek má totiž velmi blahodárné účinky pro vaše tělo. Vědecké studie prokázaly, že pití ibiškového čaje příznivě působí na snížení krevního tlaku. V Thajsku lidé píjí tento čaj k podpoře snížení hladiny cholesterolu. Kromě toho čaj z ibišku obsahuje značné množství minerálů a vitamínů, má antioxidační, protizánětlivé a dezinfekční účinky. Je bohatým zdrojem vitamínu C, který je nezbytný pro váš imunitní systém. Kromě toho obsahuje látku Anthocyans, která posiluje cévní stěny. Vychlazený ibiškový čaj se v létě promění v příjemný osvěžující nápoj, kdežto v zimních obdobích naopak zahřeje a nastartuje váš imunitní systém.

Jde o 100% přírodní čaj s intenzivní chutí. Každé balení obsahuje 20 ks čajových sáčků. Sáčky jsou speciálně vytvořeny pro dlouhodobou trvanlivost čaje. Každý čajový pytlík obsahuje tři květy ibišku. Čaje jsou vyráběny unikátní technologií tak, aby byla zachována čerstvost a dokonalá chuť.

Díky silně červené barvě je možno čaj využít jako náhradu červeného vína.

Čaj z divokého ibišku je vynikající horký nápoj na zimu, ale také velmi příjemný ledový čaj pro letní osvěžení. Vždy zalévejte vroucí vodou a nechte louhovat po dobu 5 minut.

Vzhledem k antihypertenzivnímu účinku by se pití tohoto čaje měly vyhnout těhotné a kojící ženy.

  • Balení obsahuje 20 porcovaných čajových 40g sáčků
  • Každý čajový pytlík obsahuje 3 květy vysušeného divokého ibišku
  • 100% přírodní čaj
  • Velmi vysoký obsah antioxidantů
  • čaj vysoce červené barvy
  • Vyrobeno v Sydney – Austrálie
  • Informace pro alergiky: bez lepku, bezvaječný, bez laktózy
Chci koupit čaj z divokého ibišku